kontakt: 12 623-71-22  recepcja@diab-endo-met.pl rejestracja ePacjent

| Medyczne Centrum
| Diabetologiczno-Endokrynologiczno-Metaboliczne

Strona głównaAktualnościkoronawirus SARS-Cov-2


koronawirus SARS-Cov-2

Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem w dniu 13 marca STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzenienia się epidemii od dnia 16 marca 2020 roku (poniedziałek) wprowadzamy udzielania świadczeń w systemie telemedycyny.

Zamiast wizyty w przychodni, lekarz będzie się kontaktował z Państwem telefonicznie w dniu zaplanowanej wizyty. Podczas rozmowy omówiony zostanie stan zdrowia oraz zostanie ustalone dalsze leczenie, w razie potrzeby zostanie wystawiona recepta/recepty w formie eRecepty a kod konieczny do jej realizacji zostanie Państwu przekazany w trakcie rozmowy. Na podstawie tego kodu oraz numeru PESEL będziecie Państwo mogli zrealizować receptę w aptece.

Prosimy o NIEZGŁASZANIE się OSOBIŚCIE w naszych przychodniach.
Prosimy również o NIE kontaktowanie się z recepcją w celu zmiany terminu wizyty, ponieważ w obecnej sytuacji nie jest możliwe określenie terminu powrotu do normalnej pracy.
System rejestracji on-line ePacjent także będzie wyłączony.

KONTAKT z recepcją oraz lekarzami będzie możliwy poprzez formularz na stronie internetowej oraz specjalnie w tym celu nowo uruchomione numery telefonów:

recepcja - 504 521 190
Endokrynologia - 572 494 173
Diabetologia - 504 521 206
Nowa-Huta - 572 494 208 od 17 marca 2020

proszę o wysłanie wiadomości SMS z prośbą o kontakt i numerem Państwa kartoteki.

Prosimy o wyrozumiałość oraz zachowanie spokoju, z całą pewnością nie pozostaniecie Państwo bez naszej opieki.

zespół Diab-Endo-Met

przypominamy:
800 190 590 - numer infolinii NFZ dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

PROSIMY O OGRANICZENIE WIZYT OSOBISTYCH U INNCH LEKARZY  NAWET NA NASZE SKIEROWANIA JEŚLI NIE JEST TO KONIECZNE  

 

 

800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to

lub

  • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

w górę